Yerli ve yabancı binlerce ziyaretçinin katıldığı İzmir Turizm Fuarında Tokat ve ilçelerinin tarihsel, kültürel, sanatsal ve geleneksel değerleri tanıtılırken, Niksar Belediyesi tarafından kurulan stant büyük ilgi gördü.

Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan “Travel Turkey İzmir” 11. kez 7-10 Aralık 2017 tarihleri arasında İZMİR’de ziyarete açıldı. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenen “Travel Turkey İzmir” Turizm Fuarında Niksar Belediyesi tarafından açılan stant büyük ilgi görürken, Ayvaz Suyu katılımcıların en rağbet ettiği ürün oldu.

Türkiye ile çok sayıda ülkenin turizm zenginliklerini, yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentelere, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefleyen fuar, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da farklı ülkelerden çok sayıda katılımcıya ev sahipliği yapıyor.
Üç gün süren fuara Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın yanı sıra Tokat Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Tokat İl Kültür ve Turizm Müdürü Adem Çakır, Tokat İl Kültür ve Turizm Müdür Yrd. Ali Uçar, Tokat İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Selahattin Adıgüzel, İzmir Tokat Dernekleri Federasyonu Başkanı Cemalettin Can, Federasyona bağlı derneklerin başkan ve yöneticileri, İzmir Niksarlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Turan Özmet ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.
Tanıtım amaçlı hazırlanan kitap, broşür ve katalogların dağıtıldığı, yöresel ürünlerin ikram edildiği Tokat standında zeytinyağlı yaprak sarması, Niksar Cevizli Bahar, Ekşi maya köy ekmeği, Niksar cevizi ve Niksar Ayvaz Suyu ziyaretçilerin en çok ilgilendikleri ürünler oldu.
Burdur Valisi Şerif Yılmaz (Tokat Eski Valisi), Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan (Niksar Eski Kaymakamı) standı ziyaret ederek özlem giderdiler. Niksar Belediyesi adına fuarda bulunan Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Celal Şahin ve personeli bir yandan ziyaretçilere ikramlarda bulunurken bir yandan da genç ziyaretçilere uzun uzun Niksar’ı anlattılar.

Turizm Fuarının ilk gününü değerlendiren İzmir Niksarlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Turan Özmet; “Bölgemiz için turizm fuarlarını çok önemsiyorum. İllerin kendi yörelerini ve yöresel değerlerini adeta yarıştırdığı bu gibi platformlarda her zaman varlık göstermeliyiz. Tokat olarak, Niksar olarak ve tüm ilçelerimizle, tüm değerlerimizle tanıtım ve propagandanın tüm kanallarını kullanarak kendimizi ifade etmeliyiz. Turizm sektörünün temsilcilerinin yer aldığı bu tür organizasyonlar doğru ilişkiler geliştirmek adına bizler için büyük fırsattır. Tokat ve ilçelerimizden İzmir’e fuar için gelen başta Tokat Vali Yardımcımız sayın Dr. Mehmet Gödekmerdan olmak üzere tüm görevli arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“Travel Turkey İzmir” Turizm Fuarının ilk günü Niksarlı Yaşar Güç ve Ekrem Öncü’nün yöreye özgü kaval ezgileriyle ve onları ilgiyle dinleyen müzik tutkunu fuar ziyaretçileriyle anılaştı.

NİKSARLILAR KAHVALTIDA BULUŞTULAR
İzmir Niksarlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Turan Özmet ve dernek üyeleri “TRAVEL TURKEY İZMİR” Turizm Fuarında katılımcı olarak İzmir’de bulunan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Niksar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Celal Şahin ve beraberindeki personel ile kahvaltıda bir araya geldi. Tokat ve ilçeleriyle ilgili konuların söyleşildiği kahvaltıya sivil toplum kuruluşlarına ve sosyal sorumluluk projelerine katkılarıyla tanınan hayırsever Niksarlı Dr. Güngör Özbek, İzmir Tokat Dernekleri Federasyonu Başkanı Cemalettin Can ve dernek yöneticileri de kahvaltılı toplantının konuklarıydı.

FUARIN YILDIZI NİKSAR OLDU
TRAVEL TURKEY İZMİR” Turizm Fuarının ardından değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Özdilek Özcan, üç gün süren fuarın çok güzel geçtiğini belirterek; “İzmir’de düzenlenen TRAVEL TURKEY İZMİR” Turizm Fuarına Tokat olarak katılım sağladık. Tokat her rengiyle gezilip görülmesi gereken bir şehirdir. Tokat’ımızın en nadide ilçesi olan şehrimizi en iyi şekilde yerli ve yabancı tur şirketlerine en iyi şekilde anlattığımızı düşünüyorum. 1400 yıllık şifa kaynağımız Ayvaz Suyumuzun fuar alanında en merak edilen materyal olması bizleri gururlandırdı. Bizleri gururlandıran bir diğer şey ise Niksarlı hemşehrilerimizin bizleri yalnız bırakmaması oldu. Bu kapsamda TRAVEL TURKEY İZMİR” Turizm Fuarının açıldığı günden kapanış törenine kadar bizleri yalnız bırakmayan, düzenledikleri kahvaltı programı ile bizlerin hemşehrilerimizle buluşmasına vesile olan İzmir Niksarlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Turan Özmet ile Tokat Kültürünü Tanıtma ve Bat Şenliği programını organize eden İzmir Tokat Dernekleri Federasyonu Başkanı Cemalettin Can’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaş

Daha Fazlası…